Jak nosit manžetové knoflíčky


Jak nosit manžetové knoflíčky Odpověď na otázku Jak nosit manžetové knoflíčky je překvapivě jednoduchá – tak, abyste se dobře cítili. Nicméně i v dnešní době, kdy se móda a představa o tom „in outfitu“ mění sezónu od sezóny přetrvávají některá historická pravidla, která můžete nebo nemusíte respektovat. Ale začněme tím, co již dnes, na počátku 21. století neplatí.

  • Neplatí, že manžetové knoflíčky se nosí výhradně ke kravatě a k saku. Ještě před deseti lety byla tato poučka univerzálně platná, ale dnes je možné si košili s manžetovými knoflíčky vzít k jeansám, ke svetru nebo do obleku bez kravaty. Stále asi není vhodné nosit manžetové knoflíčky k bermudám či šortkám, ale kdo ví, kam se módní povědomí pohne ?
  • Neplatí, že manžetové knoflíčky jsou výhradně pánskou záležitostí. Stále více návrhářů a výrobců nabízí dámské halenky s rukávy zakončenými manžetami se zapínáním na manžetové knoflíčky a objevují se i manžetové knoflíčky designované výhradně pro ženy (např. s motivem dámské lodičky), i když nebývají zcela běžně dostupné. Pro dámy se ale hodí i menší, původně pánské, manžetové knoflíčky.
Naproti tomu stále platí:
  • Jak nosit manžetové knoflíčky Dodržujte barvu kovu ve vašem oblečení. Manžetový knoflíček, resp. jeho kovová část (dřík) by měl mít stejnou barvu (obvykle stříbrnou nebo zlatou, výjimečně černou) jako ostatní kovové části vašeho outfitu – přezka pásku, hodinky, brýle, přezky a zipy na aktovce či kabelce apod. Ačkoliv je tato poučka stále platná, zdá se, že bude postupně překonána (viz tzv. bicolor hodinky, které jsou kombinací zlaté a stříbrné barvy).
  • Vhodně kombinujte barvu hlavy manžetového knoflíčku. Doporučuje se, aby barva manžetového knoflíčku byla podobná barvě, která je na jiné části oblečení – např. proužek na košili, hlavní nebo i doplňková barva na kravatě nebo na ozdobném kapesníčku. Stejně, jako u ostatních součástí oblečení, lze kombinovat barvy buď do barevného kontrastu nebo do stejného tónu (tzv. tón v tónu). V případě barevného kontrastu můžete volit knoflíček prakticky neomezeně, ale v případě tónu v tónu by měly i manžetové knoflíčky zachovat hlavní myšlenku a neměly by tedy být kontrastní. Barva knoflíčků by neměla být naprosto stejná, jako jiná součást oblečení (např. kravata nebo ozdobný kapesníček) s pravděpodobně jedinou výjimkou, kterou je případná spona do kravaty nebo jiný drobný šperk. Ale v mnoha případech takové „sady“ nepůsobí zcela harmonicky.
  • Vyjádřete svou osobnost prostřednictvím manžetového knoflíčku. V dnešním uniformním světě business oblečení je manžetový knoflíček jednou z nemnoha součástí, pomocí kterých můžete vyjádřit svůj názor a náhled na svět. Můžete naznačit, že vám není lhostejná oblast ochrany životního prostředí stejně jako sympatie s menšinami či to, že si vážíte klasických hodnot. Navíc, manžetovým knoflíčkem můžete vyjádřit i okamžitou náladu – temné barvy pro splín, jasné pro radost.
Ale znovu to nejdůležitější – noste takové manžetové knoflíčky, ve kterých se budete dobře cítit a které vám dají JINÝ POCIT.

Copyright ©2005 - 2020 SEKORA consulting s.r.o.
Navštivte nás na Facebooku    Navštivte nás na Facebooku
Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.