Manžetové knoflíčky jako dárek


Manžetové knoflíčky jako dárek Manžetové knoflíčky byly v minulosti oblíbeným a uznávaným dárkem, který opravdu potěšil. I ruská carevna Marie Fjodorovna je často využívala jako exkluzivní dárky, které nechávala vyrobit u svého dvorního klenotníka Fabergého. Generální ředitel jedné z nadnárodních korporací, která je v žebříčku Fortune 50, dokonce nosí v aktovce pár náhradních manžetových knoflíčků a často se stává, že ty, které má na ruce spontánně daruje partnerovi, se kterým má jednání.

Tak, jak v současné době zaznamenáváme renesanci manžetových knoflíčků, vrací se i jejich funkce jako perfektního dárku. A navíc, s posunem módy, to není dokonalý dárek jen pro muže, ale i pro ženy. Dokonce ani nerozhoduje, zda obdarovaný již nějaké manžetové knoflíčky či košili na manžetové knoflíčky má – pokud ne, není problém si košili nebo halenku pořídit a takový dárek může u obdarovaného znamenat i změnu nebo úpravu preferovaného stylu oblékání.

Při výběru toho správného páru manžetových knoflíčků je dobré řídit se několika základními doporučeními, zejména pokud se jedná o první manžetové knoflíčky nebo pokud obdarovaného neznáte do detailu.

  • Držte se klasiky. Nekupujte knoflíčky s motivy pirátů, berušek nebo ponorek či jiné výstřednosti. Nemusíte se trefit a vaše snaha nebude oceněna.
  • Držte se stříbrné barvy dříku. Valná většina lidí nosí spíše stříbrné kovové doplňky (přezka opasku, přezky na aktovce či kabelce, hodinky) a i ti, co mají zlaté doplňky určitě doma, najdou i stříbrné ekvivalenty.
  • Manžetové knoflíčky jako dárekKupujte ověřenou kvalitu. Hlava manžetových knoflíčků by měla být – pomineme-li diamanty či drahé kameny – buď z pravé perleti, nebo z pravého smaltu. Nekupujte polymerové imitace smaltu, nemají šmrnc a je to poznat.
  • Vybírejte i podle krabičky. Kvalitní manžetové knoflíčky jsou dodávány v kvalitních a pěkných krabičkách.
  • Barva. Pokud obdarovaného detailně neznáte a nemáte přehled o tom, co má v šatníku, držte se modré, červené a světle šedé barvy. Jsou to nejuniverzálnější barvy, které je možné nosit prakticky k čemukoliv, k jakékoliv příležitosti. Modrá a světle šedá jsou decentní, velmi elegantní, červená je sice výraznější, ale stále naprostá klasika.
  • Vybírejte neutrální motivy na hlavě knoflíčku. Motivy zkřížených lebek, vnadných pin-up girls nebo šimpanzů sice mohou být pěkné a atraktivní, ale sotva se stanou nejoblíbenějším párem. Jednobarevné, jemně dekorované nebo jemné květinové vzory mají šanci uspět u každého.

Ale podstatné je, zda se vámi vybrané knoflíčky budou líbit. Pokud ne, u nás na www.SEKORA.cz máte možnost je vyměnit nebo dokonce vrátit.

Copyright ©2005 - 2022 SEKORA consulting s.r.o.
Navštivte nás na Facebooku    Navštivte nás na Facebooku
Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.