O kravatách


Motto: "Dobře uvázaná kravata je prvním vážným krokem v životě."
Oscar Wilde, The Importance of Being Earnest


Kravata je více než 350 let nedílnou součástí pánského šatníku. Někteří módní historici a sociologové opakovaně a již několik desetiletí předpovídají brzký konec obliby vázanek. Jde podle nich o část oblečení, která nemá žádnou praktickou funkci. Kravaty - a především jejich rozšíření mezi muži - ale na tato proroctví nereagují a jejich popularita je minimálně stále stejná - pokud neroste.

Obliba vázanek je určitě zčásti důsledkem zděděné tradice. Pokud vůdci tohoto světa a mezinárodního obchodu a průmyslu nosí kravaty, budou je mladší následovat a vázanka zůstane jedním z klíčů, který otevírá dveře ke kariérnímu postupu.

Kravaty plní i významnou estetickou funkci. Nejenomže zakrývají knoflíky na košili, ale zdůrazňují i svislé linie mužské postavy - stejně jako zlaté knoflíky na vojenských uniformách - a tím muže zeštíhlují.

Kravata je jednou z mála částí pánské garderoby, která může vyjádřit i osobnost majitele. Pokud se muž chystá na důležité jednání, téměř jistě si oblékne tmavý oblek, bílou košili a černé boty a ponožky. V této uniformitě je pak vázanka tím, co vypovídá něco navíc o jejím nositeli a umožňuje se odlišit - a to v dobrém i špatném.

Vázanky z těchto důvodů přežily minulá tři století a i na začátku nového tisíciletí se jejich konec nedá očekávat. I takoví módní experimentátoři, jako Gianni Versace, který napsal knihu s názvem Muži bez kravat, pochopili, že vázanky mají nejenom minulost, ale i budoucnost - a dnes představují kravaty od Versaceho to nejlepší, co na trhu existuje.

Cílem tohoto webu není jenom umožnit vám pořízení těch nejkvalitnějších a nejprestižnějších kravat, ale poskytnout vám i některé další informace o vázankách. Více informací se můžete dozvědět na následujících stránkách:


Copyright ©2005 - 2022 SEKORA consulting s.r.o.
Navštivte nás na Facebooku    Navštivte nás na Facebooku
Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.